Randers Freja Atletik og Motion brugte Facebook til at takke de mange frivillige, der har bidraget til succesfulde løbearrangementer i Randers, herunder Fladbroløbet, Royal Run og Conmedia Half. Det store engagement, frivillige har vist, blev markeret som afgørende for fællesskabet og den positive stemning i løbene.
Frivillige har indgået i mange roller, fra at assistere i start- og målområder til at tage en Trafik Official-uddannelse for at sikre sikkerheden for både løbere og trafik. Derudover har deres energi og smil været essentielle for deltagernes oplevelse.
Randers Freja Atletik og Motion kan allerede glæde sig over, at adskillige frivillige har vist interesse for fremtidige events. Kommende løbsdatoer, som Fladbroløbet den 2. maj 2027 og Conmedia Half den 14. august 2027, er allerede planlagt.