Oplev en enestående aften med Søren Andersen på Tante Olga

dato

Fredag den 21. marts 2025 inviterer Tante Olga i Randers til en unik musikoplevelse med den internationalt kendte guitarist Søren Andersen. Aftenen byder på en guitarclinic, middag og koncert, hvor publikum får mulighed for at komme helt tæt på den talentfulde musiker.

Arrangementet starter kl. 17.00 med en guitarclinic, hvor Søren Andersen vil dele ud af sin ekspertise og erfaringer. Det bliver en lærerig, sjov og underholdende session, der giver deltagerne mulighed for at lære af en af Danmarks mest anerkendte guitarister.

Chili Con Carne og koncert

Efter clinicen serveres der Chili Con Carne kl. 18.15 for dem, der har købt billet. Måltidet er inkluderet i billetprisen og giver gæsterne mulighed for at nyde en lækker middag, mens de fordøjer dagens indtryk.

Kl. 20.00 går Søren Andersen på scenen sammen med et hold af dygtige musikere. De vil præsentere sange fra albummet 'Guilty Pleasures' samt nye numre. Publikum kan se frem til en aften fyldt med "Guitar Guf" fra de mange riffs og licks, som Søren har skabt gennem sin karriere som sideman for internationale artister.

Q & A session

Aftenen afsluttes med en Q & A session, hvor publikum får mulighed for at stille spørgsmål til Søren Andersen. Det er en gylden mulighed for at få indblik i hans musikalske rejse og erfaringer.

Der er garanti for en musikalsk oplevelse i særklasse, så sørg for at sikre dig en billet til denne uforglemmelige aften.

Praktisk information
Dato: Fredag den 21. marts 2025
Tid: Klinik kl. 17.00, middag kl. 18.15, koncert kl. 20.00
Sted: Tante Olga, Søndergade 6, 8900 Randers C
Entré: 300 kr
Billetter: Køb billetter her



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut

Seneste på facebook