Det første arrangement, der skulle have fundet sted kl. 11:30, skulle have budt på en åben samtale mellem Clement Kjersgaard og Svend Brinkmann. Diskussionen ville have fokuseret på, hvordan vi navigerer i et moderne samfund, der kræver fleksibilitet og omstillingsparathed. Efter en pause med mulighed for at købe frokost og kaffe, skulle Ghita Nørby have delt sin livsvisdom og erfaringer fra en bemærkelsesværdig karriere.
Om aftenen kl. 19:00 skulle Clement Kjersgaard have holdt et foredrag om Danmarkshistorien fra 1945 til i dag. Arrangementet inkluderede en showmenu med en velsmagende hovedret lavet af årstidens delikatesser.
Begge arrangementer var åbne for alle og skulle have fundet sted i Arena Randers, Fyensgade 1, 8900 Randers C.
Praktisk information
Dato: Lørdag den 5. april 2025
Tidspunkter: 11:30 og 19:00
Sted: Arena Randers, Fyensgade 1, 8900 Randers C
Entré: Entré
Bemærk: Arrangementerne er aflyst
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her